Sütun gibi bacaklar için iç bacak eritme egzersizleri

  • 10 Ocak 2021
  • 0
  • 347 kez okundu

Konu bacaklar olunca en şikayet edilen bölgelerden biri şüphesiz ki diğer bölgelere göre çok daha fazla uğraş isteyen iç bacak bölgesidir. Düzgün hatlara sahip, sıkı ve seksi bacaklar için iç bacakların erimesi şartken, eritmesi de ne yazık ki bir o kadar zor. Peki iç bacak yağları nasıl erir? Hangi egzersizler ile bacaklar şekillendirilir?

Bacakları şekillendirmenin ve özellikle iç bacak yağlarını eritmenin temel şartları dengeli beslenmek ve egzersiz yapmaktır

Fit bacaklara sahip olmak için yapabileceğiniz egzersizleri sizler için araştırıp derledik. İşte, iç bacak yağlarını eritmek için yapabileceğiniz egzersizler;

Sumo squat

İç bacak eritme egzersizleri arasında en popüler olan hareketlerden biri sumo squattır. Hareketi uygulamak için görseldeki gibi bacaklarınızı omuz genişliğinden biraz daha dışarıda olacak şekilde, ayak parmak uçlarınız yanlara bakacak şekilde açın. Ellerinizi başınızın arkasına koyun. Normal squat yapar gibi, bacaklarınızın üst kısmı yere paralel olana dek kalçanızı geriye doğru çıkarıp dizlerinizi kırın ve başlangıç pozisyonuna dönün. Dilerseniz dambıl kullanarak hareketi zorlaştırabilirsiniz. Sumo squat hareketini ara vermeden 20-30 kez tekrarlayabilirsiniz.

Side lunge

Side lunge hareketini uygulamak için öncelikle dik durun ve karın kaslarınızı sıkın. Bir bacağınızı gergin kalsın ve diğer bacağınızı bükün. Kalçanızı geriye doğru uzatın ve yana doğru bir adım atın ve başlangıç pozisyonuna geri dönün. Ardından aynı hareketi diğer tarafınız için tekrarlayın. Dizlerinizin parmak uçlarınızı geçmemesinden ve parmak uçlarınızın karşıyı gösterdiğinden emin olun. Side lunge hareketini her iki tarafınız için de 15-20 kez tekrarlayın.

Top egzersizleri

Yumuşak bir top ile yapmanızı önerdiğimiz bu egzersiz için yere sırt üstünü uzanın. Dizlerinizi kızın ve ayak tabanlarınızı düz bir şekilde temas edecek şekilde yere basın. Ellerinizi kalça hizasına gelecek şekilde uzatıp, yerleştirin. Topunuzu dizlerinizin arasına koyun. Topu iki diziniz arasında sıkıştırırken bir yandan da kalçanızı yukarı doğru kaldırın. Ve kontrollü bir şekilde yere indirip, dizlerinizi serbest bırakın. Bu hareketi ara vermeden 20 defa tekrarlayın.

Pliye

Klasik bacak egzersizlerinden sıkılanlar için teşvik edici olması dileği ile belirtmek isterim ki bacak kaslarını güçlendirmek konusunda oldukça faydalı olan pliye, temel bale hareketleri arasındadır. Hareketi uygulamak için ayaklarınızı yanlara doğru düz bir şekilde açın ve topuklarınızı birleştirin. Ardından dizlerinizi yana kırarak yavaşça aşağı inin. Bu esnada dilerseniz denge sağlamak adına destek alabilirsiniz. Sonrasında yavaşça yukarı kalsın. Pliye hareketini ara vermeden 10-15 kere tekrarlayabilirsiniz.

Side step-ups

Bu hareket için bir kutudan faydalanmalısınız. Hareketi uygulamak için ise öncelikle kutuyu önünüzde olacak şekilde zemine yerleştirin. Elleriniz yanlarda olsun, bir ayağınızı kutunun üzerine yerleştirin. Topuğunuzu kutunun üzerine koyduktan hemen sonra kalçanızı yukarı doğru çekin. Diğer bacağınız ile kutuya basın ve başlangıç pozisyonuna dönün. Hareketi diğer taraf için de uygulayın. Bu şekilde side step-ups hareketini 20-25 kere tekrarlayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: